Алея художників у парку ім. Т. Шевченка в м. Боярка Брав участь

Доданий
30.09.2021
Номер
15
Культура та туризм

Пропонуємо встановити, праворуч вздовж центральної алеї в парку ім. Т.Шевченка, критий металевий паркан довжиною 9, 48 м. із сіткою для розміщення картин та поличками для встановлення скульптурних творів та творів декоративно-прикладного мистецтва. Тут зможуть виставити свої роботи професійні митці та аматори. Дизайн-проєкт додається.

Автор проєкту
Бюджет
334 000 грн
Розрахунок бюджету
Населений пункт
Боярка
Адреса
Молодіжна вулиця, 5, Києво-Святошинський район, Боярка

Опис

Співавтори

Терпіловська Галина Володимирівна, Саржинська Олександра Олексіївна

Опис проекту

Пропонуємо створити художню алею, яка захистить картини і скульптури від псування через погодні умови. Ми розробили проєкт критого металевого паркану, подібний до того, який є на Андріївському узвозі. Він має криту сітку для вивішування картин і полички для скульптур. Наше проєктне рішення передбачає створення модулів із 3 сіток і 4 стовпчиків. Така конструкція є найменш фінансово затратною і швидкою в монтуванні. При необхідності, з часом кількість цих модулів можна збільшувати та розширювати виставкову площу. Як наслідок, митці матимуть можливість виставляти свої твори не лише на окремі свята, а постійно з ранньої весни до зимових морозів. Це стане окрасою для парку і для міста, а містяни та туристи зможуть знайомитися з творчістю митців та за бажання придбати їхні роботи. Під час посилення карантинних обмежень у зв’язку з пандемією COVID-19, коли не можливо проводити заплановані виставки художніх робіт у закритих приміщеннях, проєкт матиме ще більше значення для спільноти митців.

Проблема

У боярській громаді мешкає багато митців: членів Національної спілки художників України, професійних художників, художників-аматорів, скульпторів, керамістів, майстрів декоративно-прикладного мистецтва. Але ні боярчани, а тим паче туристи не знають, де можна побачити та придбати їхні роботи. На виставку у Боярський краєзнавчий музей художники записуються на рік, а то й на два роки наперед. Музей має всього 2 невеликі зали для тимчасової виставки 1-2 митців та не в змозі вмістити більше 30 відвідувачів. Виставлені просто неба у парках під час проведення свят і фестивалів, картини падають від вітру і б’ються, а раптові опади псують твори на папері, пошкоджуються рами та полотна. Саме тому не всі митці наважуються виставляти свої роботи відкритими на вулиці.

Мета проекту та яким чином проект вирішить проблему

Розвинути культурне значення Боярки та популяризувати творчість наших митців серед жителів громади та гостей міста. Митці матимуть можливість реалізовувати свої роботи, як креативні підприємці. Також, важливо підтримати молодих художників та художників похилого віку, адже від того, чи купують їхні роботи залежить те, чи будуть у них кошти на дорогі художні матеріали для створення нових творів.

Для кого цей проект

Для всіх охочих митців боярської міської територіальної громади.

Інформація про співфінансування (співучасть) у проекті

Відсутня

Приклади (кейси) схожих рішень

Схожу конструкцію встановили на Андріївському узвозі в Києві та в м. Ірпінь Київської області.

Фотографії