• Подання
  Подання
 • До закінчення залишилось
  Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Чисте місто без диму, згарищ та звалищ рослинних решток На розгляді

Доданий
26.09.2019
Номер
4
Навколишнє середовище

Організація та впровадження моделей та механізмів запобігання випадкам спалювання рослинних решток та їх безконтрольному накопиченню. Убезпечення населення від екологічних наслідків від спалювання рослинних решток. Подрібнення гілок на паливо (дрова). Компостування рослинних решток та виготовлення з них органічних добрив. Впровадження механізмів самоокупності проекту та моделі його маштабування.

Автор проекту
Андрій
Андрій Колесніков
Бюджет
250 000 грн
Розрахунок бюджету
Адреса
Києво-Святошинський район, Боярка

Опис

Співавтори

Колесніков Андрій

Опис проекту

Компонування та організація роботи мобільного комплексу обладнання з утилізації гілля та рослинних решток від обрізки дерев, кущів, скошування бурянів, листя. Вирішуються проблеми задимлення міста від безконтрольного спалювання рослинних решток чи захаращення території міста від їх безконтрольного нагромадження. Подрібнені деревні рештки реалізуються як паливо. Листя закладається на компост.

Проблема

Комунальна проблема з непередбачуваними екологічними наслідками для навколишнього середовища. Проблеми з утилізацією рослинних решток та гілля з дерев та кущів в межах міста, спонукають власників господарств та інших містян до їх спалювання чи безконтрольного нагромаджування на території міста. Це призводить до задимлення міста, гниття рослинних решток і, відповідно, загрози здоровью населення.

Мета проекту

Сприяння населенню в утилізації гілок дерев, кущів та інших рослинних решток. Організація, як планових безкоштовних заходів, так і позапланових оплачуваних на замовлення. Крім того, організувати реалізацію подрібненого гілля для господарських потреб - опалювання житла чи приготування їжі. Організація виготовлення компосту з рослинних решток та його реалізації для господарських потреб. Впорядкування дуревних та кущових насаджень міста. Можливість передачі обладнання в оплачувану оренду

Пропоноване рішення, щодо розв’язування проблеми і його обґрунтування

Містяни та власники обійсть чи дачних і присадибних ділянок не можуть самотужки вирішити питання утилізації рослинних решток та гілля з причини коштовності обладнання та технологій компостування. Тому, влада міста та комунальні підприємства мають долучитися до реалізації цього проекту з метою концентрації можливостей та ресурсів у боротьбі з екологічною проблемою від несанкціонованого, стихійного спалювання рослинних решток населенням міста. Крім того, для додаткової вмотивованості реалізації цього проекту пропонується організувати реалізацію продуктів переробки та утилізації рослинних решток, а також, організація додаткових платних послуг за використання комплексу.

Для кого цей проект

Жителі міста, власники присадибних ділянок, дач, тощо

План заходів з реалізації проекту

1. Узгодити з комунальним господарством міста наявність відповідного обладнання та визначити нагальну потребу необхідних одиниць техніки.
2. Провести конкурс з закупівлі обладнання.
3. Узгодити локацію створюваного комплексу.
4. Організація комплексу компостування.
5. Формування бригади обслуговуючого персоналу.
6. Складнання плану та маршрутів пересування та роботи комплексу.
7. Створення та реалізація маркетингової політики.

Ключові показники оцінки результату проекту

1. Зменшення задимленості та поліпшення екології міста.
2. Утилізація стихійних звалищ рослинних решток.
3. Додаткові надходження коштів від реалізації позапланових послуг чи надання обладнання в оренду.
4. Поповнення бюджету міста від реалізації подрібненого гілля та продуктів компостування.

Фотографії